Poranik: Spawalnictwo

Gdzie kupić?

zobacz

Start Aktualności Wiosenne Targi Narzędziowe 07.05.2011 r.
Wiosenne Targi Narzędziowe 07.05.2011 r.
poniedziałek, 30 maja 2011 08:23
W sobotę 07 maja w siedzibie Północnej Grupy Narzędziowej w Ostródzie odbyła się impreza, która z roku na rok rozszerza swój zakres i podnosi rangę. Cykliczne, wiosenne spotkania w PGN to jedna z największych prezentacji narzędzi w Polsce.

W tym roku zwiedzający mieli okazję zapoznać się z nowościami technicznymi i produktowymi z branż: narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, materiałów ściernych, spawalnictwa, narzędzi budowlanych, maszyn i narzędzi spawalniczych oraz urządzeń ogrodniczych. Swoje narzędzia zaprezentowała większość znaczących firm z ponizszych branż. W sumie wydarzenie skupiło 35 wystawców, wśród których znalazły się takie firmy, jak: Al-ko, Altrad, Baier, Bosch, Beta, Celma, DeWalt, Esab, Fiskars, Fitt, Flex, Fogo, GCE, Hitachi, Irwin, Klingspor, Kubala, Krause, Kuźnia, Lange Łukaszuk, Lincoln Elektric, Makita, Marolex, Montolit, PRO, Romanik, Rubi, Norton, Sched-Pol, Stanley, Stayer, Stiga, Wapienica.

Podczas targów odbyły się pokazy techniczne urządzeń. Wystawcy umożliwili również zwiedzającym testowanie prezentowanych maszyn. Przybyli mogli sprawdzić się za kierownicą kosiarki samojezdnej, wypróbować nowe wiertła firmy Irwin, czy przetestować myjki Karchera. Gospodarz imprezy – firma PGN – tradycyjnie zorganizowali konkurs, który wyłonił mistrza PGN-u we wbijaniu gwoźdźi, natomiast Bosch przeprowadził konkurs polegający na jak najdłuższym utrzymaniu młota. Na stoisku firmy IRWIN odbyło się pokazowe przecięcie samochodu za pomocą ostrzy IRWIN, zaś na stoisku DeWalta odbywały się eliminacje do DeWalt Yamaha R1 Eurochallange. Jak widać, okazji do zabawy oraz sportowej rywalizacji było wiele.

Jedną z atrakcji była także możliwość zmierzenia się „na rękę" z Mistrzami Polski w Armwrestlingu - Natalią i Radkiem Staroń.

Ponieważ impreza ma formę pikniku rodzinnego, nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych gości. Gigantyczna zjeżdżalnia, ring bokserski oraz trampolina cieszyły się uznaniem maluchów. Nie zabrakło też uwielbianej przez dzieci waty cukrowej. Dla dorosłych przygotowano zaś punkt gastronomiczny, gdzie serwowano gorącą grochówkę, potrawy z grilla oraz piwo.

Po raz pierwszy i mamy nadzieję nie ostatni zorganizowaliśmy I Ostródzkie Mistrzostwa Płytkarzy i Glazurników. W szranki stanęło 11 zawodników z miasta Ostróda. Zadanie konkursowe zawodów było trudne, ale startującym fachowcom nie sprawiło zbyt wielkich trudności. Do wykonania była bryła geometryczna, obłożona płytkami ceramicznymi. Zawodnicy wykonywali zadanie bardzo efektowne i dokładnie. Wydarzenie wzbudzało spore zainteresowanie wśród zwiedzających targi mieszkańców Ostródy. Podziwiali oni pracę zawodników i nawiązywali kontakty jako potencjalni klienci.

Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie oraz zapraszamy na kolejną edycję Wiosennych Targów Narzędziowych 2012, która miejmy nadzieję okaże się równie wielkim sukcesem jak tegoroczne Targi Narzędziowe!

 

 

 
Copyright 2010 Stayer, PGN | Realizacja: zabart.com

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information